تبلیغات
پرورش قارچ | آموزش تولید قارچ صدفی ، دکمه ای ، طلایی - نقش کمپوست در پرورش قارچ

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش قارچ استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش قارچ و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

خرید آموزش پرورش قارچ

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

تومان! شماره مجوز: ۱۱-۳۴۵۷۶۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی به صورت اصولی و بدون شکست کار خود را انجام دهید
تاریخ : | 12:20 ب.ظ | نویسنده : احسان حیدری
نقش کمپوست در پرورش قارچ
کمپوست در پرورش قارچ
آیا در پرورش قارچ میتوانیم به جای 3 فلش ، کمپوستها را بیشتر نگاه داریم و سود دهی بیشتری داشته باشیم ، زیرا کمپوستی که بعد از فلش 3 خواهیم داشت باز هم دارای مواد غذایی است که بتواند قارچ های بیشتری را تولید کند ؟!

 معمولا کمپوستها را بیش از 3 فلش نگهداری نمیکنیم . هر چه کمپوست زمان بیشتری در سالنمی ماند ، به همان اندازه احتمال آلودگی نیز بالاتر میرود، بنابراین کمپوستهای استاندارد را معمولا بین 16 تا 18 کیلو بسته بندی میکنند تا به اندازه همین فلش ها جوابگو باشد تا شما هزینهبیشتری برای این موضوع نپردازید

متاسفانه برخی شرکتها هم برعکس ، کمپوستهایی بین 20 تا 25 کیلو تولید میکنند ، اینکار برای آنها سوددهی بیشتری دارد اما برای شما خیر.
برای مثال اگر شما بعنوان یک پرورش دهنده قارچ دکمه ای به آنها تعداد 500 کمپوست سفارش دهید ، آنها اگر به ازای هر کمپوست فقط 2 کیلو کمپوستبیشتر را در داخل کیسه ها بریزند در مجموع برای 500 کمپوست 1000 کیلو بیشتر فروش داشته اند در حالی که شما نیمتوانید کمپوست کمتری خریداری کنید زیرا سالن شما بر اساس 500کمپوست ساخته شده است . و اگر بر اساس وزنی خرید کنید سالنتان خالی خواهد ماند.
به ادامه مطالب بروید


در اینجا 2 شرکت کمپوست سازی را مقایسه میکنیم

شرکت ملارد کمپوستهایش به طور متوسط 17 کیلویی بسته بندی میشوند و تقریبا میتوان گفت کمپوستها از نظر بسته بندی بسیار ایده آل هستند (البته در اینجا به هیچ عنوان کیفیت کمپوستها مد نظر نیست)

اما شرکت مهر چین آریا معمولا کمپوستهایی با وزن بالای 20 کیلو را عرضه میکند. این کمپوستها شاید در فلش سوم که معمولا کمپوستها ، قارچ های ضعیف تری دارند مفید باشد اما در کل از لحاظ هزینه ای که به دوش ما می اندازد به صرفه نیستند
بهترین روش برای حمل کمپوست به سالن پرورش قارچ

کمپوست قارچ از زمان تولید تا رسیدن به سالن پرورش قارچ ما موقعیت های آب و هوای متفاوتی را طی میکند
 
معمولا به این مرحله توجه زیادی نمیشود ، اما بسیار مهم است که در بهترین شرایط ممکن حمل و نقل شود

کمپوستی که در گرما و آفتاب تابستان  و یا سرمای زمستان از کمپوست سازی دریافت میشود باید در حمل و نقل آنها نکاتی را رعایت کرد

 اگر تا بحال به کمپوست سازی های بزرگ رفته باشید حتما دیده اید که کمپوستها در محل سردخانه نگهدای میشوند و از آنجا به کامیون ها منتقل میشود.

 این نکته نشان میدهد که باید کمپوستها در دمای مناسبی نگاه داشته شوند، و اینکه کمپوستپس از خروج از آنجا به زیر آفتاب برود خیلی مناسب نیست.

برای پرورش دهندگانی که محل پرورش قارچ آنها خیلی به کمپوست سازی ها نزدیک نیست چاره ای جز انتقال کمپوستها در مسیر طولانی نیست ، پس باید راه حل های دیگری را در نظر داشت.
 

در گرمای تابستان چند نکته را حتما در نظر داشته باشید

اول اینکه پیش از چیدن کمپوستها در کامیون یا وانت حتما پارچه یا برزنتی در کف آن پهن کنید تا زمان رسیدن به کمپوست سازی فلز کف کامیون در اثر تابش مستقیم آفتاب گرم نشود.


پس از چیدن کمپوستها همان برزنت یا پارچه را بر روی کلیه کمپوستها پهن میکنیم و آنرا مرطوب نگاه میداریم . اینکار در اثر حرکت کامیون و برخورد هوا به برزنت خیس آنرا خنک میکند

پس از رسیدن به سالن و زمان تخلیه کمپوستها ، آنرا به سرعت به سالن منتقل میکنیم تا در زیر آفتاب قرار نگیرد.

 سالن را نیز پیش از ورود کمپوست حتما خنک نگه دارید تا کمپوستهایی که در هوای گرم منتقل شده اند به سرعت دمایشان کم شود

در گرمای تابستان برای انتقال کمپوست از کمپوست سازی به سالن پرورش قارچ ترجیحا در شب اقدام نمایید تا هوا در این زمان

در سرمای زمستان هم نکاتی وجود دارد

خوب مسلما در رمستان بهتر است کمپوستها در روز منتقل شوند.

باید از یخ زدگی کمپوستها جلوگیری شود . یخ زدن کمپوستها از گرم شدن آن مضر تر است

نکته دیگری که وجود دارد آن است معمولا در زمستانها زمین خیس است و کامیون ها به این دلیل که عجله دارند زودتر بار را خالی کرده و برگردند شما را گاهی اوقات مجبور به تخلیه درب سالنمیکنند، در این موارد تا حد ممکن از اینکار جلوگیری کنید

در صورتی که نتوانستید از کامیون مستقیما به سالن وارد کنید، پلاستیکی را حتما زیر کمپوستها پهن کنید، مخصوصا زمانی که باران می بارد این آلودگی به راحتی به سالن منتقل میشود بنابراین در چنین مواقعی حتما موارد بهداشتی را رعایت کنیدطبقه بندی: آموزش عمل آوری کمپوست قارچ،